Oferta szkoleń

Przykładowe opinie z Facebook'a

 • Tak na szybko.

  Najlepiej zainwestowane pieniądze na szkolenie, Mariusz jak i Bartek, świetni wykładowcy i profesjonaliści, Sebastian, oaza spokoju i biblia wiedzy na temat lotnictwa, kopterów, ustaw... Świetne podejście do kursantów, ogromna wiedza przekazana w fajny sposób, kurs polecam wszystkim dla których latanie i sprzęt to nie tylko rozrywka 🙂

  Bartek Wierzbicki
 • Dbają, żeby rzeczywiście czegoś ludzi nauczyć. Dobra organizacja i elastyczne podejście do kursantów. Polecam!

  Jakub Gill
 • Wczoraj zdałem pomyślnie egzamin na VLOS, polecam z całego serca. Świetni instruktorzy, fajna atmosfera i pełen profesjonalizm!

  Maciej Marszałkowicz

SZKOLENIA W aiRPAS ACADEMY

W naszej ofercie dostępne są szkolenia dla przyszłych i obecnych pilotów UAV & RPAS.
Prowadzimy kursy zawodowe ogólne do uprawnień Państwowych i zawodowe wybranych specjalności. Zaawansowana metodyka jest konsekwencją kilkuletniego doświadczenia w organizacji i prowadzeniu szkoleń.
”WIĘCEJ”

DOSTĘPNE SZKOLENIA

VLOS /VISUAL LINE OF SIGHT/

Jest to pierwsze podstawowe uprawnienie wpisywane do zawodowego Świadectwa Kwalifikacji Personelu Lotniczego RP. Upoważnia posiadacza, do wykonywania „komercyjnych” lotów RPA & UAV w zasięgu wzroku operatora. Loty powinny być wykonywane w stałym wzrokowym kontakcie z RPA & UAV. Pełna nazwa uprawnienia to „Świadectwo Kwalifikacji Zawodowego Operatora Bezzałogowych Statków Powietrznych”.
”WIĘCEJ”


BVLOS /BEYOND VISUAL LINE OF SIGHT/

Jest to drugie podstawowe uprawnienie wpisywane do zawodowego Świadectwa Kwalifikacji Personelu Lotniczego RP. Upoważnia posiadacza, do wykonywania „komercyjnych” lotów RPA & UAV w zasięgu i poza zasięgiem wzroku operatora. Umożliwia wykonywanie operacji lotniczych w których pilot nawiguje się wg. obrazu video z lotu „VFR” lub przy pomocy obserwacji danych telemetrycznych z lotu IFR.
”WIĘCEJ”


INS /INSTRUCTOR/

Jest to wpis dodatkowy znajdujący sie w zawodowym Świadectwie Kwalifikacji Personelu Lotniczego RP. Upoważnia posiadacza, do prowadzenia szkolenia praktycznego jak i teoretycznego na członka personelu lotniczego. Wymagane jest wobec osób prowadzących szkolenie lotnicze dla kandydatów na pilotów bezzałogowych statków powietrznych.
”WIĘCEJ”

Title of the document

ZAWARTOŚĆ SZKOLENIA

Nazwa Status
Program szkolenia teoretycznego wykraczający poza zakres wymagany przez ULC
Materiały szkoleniowe dostępne w formie elektronicznej wysyłane przed kursem
Specjaliści z wybranych zagadnień teoretycznych
Rozwiń całą zawartość >>
Ćwiczenia z czytania map lotniczych i rezerwacji przestrzeni powietrznej
Egzamin wewnętrzny teoretyczny na zakończenie kursu
Program szkolenia praktycznego wykraczający poza zakres wymagany przez ULC
Loty na najbardziej realistycznym symulatorze z wykorzystaniem 43" TV LED
Indywidualny tryb szkolenia praktycznego w systemie Trener – Uczeń
Zajęcia praktyczne w locie na sprzęcie ośrodka w czasie trwania kursu
Drony o różnej charakterystyce pilotarzu, różnych osiągach i poziomie wspomagania
Praktyka w locie zawierająca symulacje sytuacji awaryjnych i niebezpiecznych
Oświetlenie lotnicze ułatwiające rozpoznawanie orientacji UAV wobec pilota
Możliwość latania w lekkim deszczu i sporym wietrze
Możliwość lotów samodzielnych na sprzęcie ośrodka
Lot zapoznawczy na RPA o TOM >25kg podczas szkolenia VLOS
Zaliczanie wewnętrzne z praktyki na zakończenie kursu
Szkolenie prowadzone w maksymalnie 10-osobowych grupach.
Odpowiedzialność po stronie ośrodka za sprzęt w locie podczas zajęć praktycznych
Stałe wsparcie kursantów ze strony biura w sprawach organizacyjnych
Kontakt z egzaminatorem podczas trwania kursu
Konsultacje dot. wyboru i zakupu sprzętu z reprezentantem aiRPAS Machines
Szkolenie dodatkowe na RPA o TOM >25kg na zakończenie szkolenia VLOS
Możliwość wynajmu sprzętu ośrodka na czas egzaminu (asysta techniczna)
Certyfikat ukończenia szkolenia dla kursantów, którzy zaliczyli program szkolenia
Każde pełne szkolenie zakończone egzaminem państwowym

aiRPAS CERTYFIKAT

Certyfikaty przewidziane są dla:
– kursantów którzy ukończyli szkolenie na uprawnienie zawodowe VLOS – BVLOS – INS 
– kursantów którzy ukończyli szkolenie wybranych specjalizacji
– kursantów którzy uzyskali status Certified Partner w powstającym aiRPAS Operations
Na wiosnę planujemy wznowić szkolenia zawodowe dla wybranych specjalności. W ofercie pojawią się szkolenia: operator Agerotechnik, operator Foto & Video, operator Fotogrametria, operator Inspekcje. Dla posiadaczy statusu Partner dostępny będzie rental sprzętu specjalistycznego RPA, zniżki na zakup i serwis sprzętu RPA, podwykonawstwo zleceń.
Więcej szczegółów dotyczących aiRPAS Operations wkrótce.
certyfikat_vlos-bvlos_v-5
certyfikat_specjal_v-5
certyfikat_partner_v-5

Lokalizacje szkoleń

Gdynia

Warszawa

Lublin

Polska

TEORIA

Zajęcia teoretyczne prowadzone są przez ekspertów z wybranego zagadnienia, zapewnia to ponadprogramowy zakres przekazywanej wiedzy, skutkuje to większą świadomością przyszłego pilota a jednocześnie znacznie ułatwia zdanie egzaminu państwowego. W skład zajęć teoretycznych wchodzą: wykłady teoretyczne z przedmiotów wymaganych i nie wymaganych na egzaminie państwowym, warsztaty z rezerwacji i wykorzystania przestrzeni powietrznej oraz zasad wykonywania bezzałogowych operacji lotniczych. Zwiększony zakres programu teoretycznego, w późniejszych samodzielnych lotach „komercyjnych”,  skutkuje większą swobodą i bezpieczeństwem wykonywanych operacji lotniczych, których kluczowym elementem jest współdzielenie przestrzeni powietrznej z innymi statkami powietrznymi. Zakres i poziom przekazywanych treści spełnia potrzeby początkujących oraz praktykujących uczestników ruchu lotniczego.

SYMULATOR

Drugim głównym elementem procesu szkolenia są zajęcia symulatorowe. W lotnictwie na całym świecie jest to jeden z kluczowych etapów szkolenia. Wysoki realizm, dobre odwzorowanie fizyki lotu, kilka trybów lotu, jakość tekstur, to jedne z głównych kryteriów wyboru symulatora, w chwili obecnej wymagania te spełnia symulator RealFlight . Połączenie tej klasy symulatora z szybkimi komputerami i 43″ telewizorami LED z serii Sharp Aquos zwiększa skuteczność utrwala efekty zajęć praktycznych.

PRAKTYKA

Zajęcia praktyczne w locie prowadzone są przez kadrę INS legitymującą się państwowym uprawnieniem instruktora. W naszych ośrodkach zajęcia te prowadzi kadra z kilkuletnim stażem INS UAVO lub kilkuletnim doświadczeniem nabytym w lotnictwie załogowym, to przekłada się na wysoki poziom i skuteczność szkolenia praktycznego. Wdrożony system trener – uczeń (dwuster), daje instruktorowi swobodę doboru narzędzi metodycznych, pozwala stale przesuwać granicę akceptowalnego ryzyka lotu, ponieważ system ten umożliwia INS przejęcie kontroli nad UAV w dowolnym momencie i opanowanie zagrożenia, tym samym kursantom pozwala na większą swobodę lotu, popełnianie błędów i uczenie się na nich, co w konsekwencji przyspiesza i zwiększa jakość nauki pilotażu. System ten umożliwia loty szkolne bliżej granicy umiejętności kursanta, trener w dowolnym momencie może przeprowadzić demonstracje zadania lub przerwać tymczasowo wykonywane przez kandydata zadanie lub figurę.  Uczniowie mają okazję latać na oryginalnym sprzęcie DJI jak również na naszych customowych produktach. Produkty DJI z serii RTF (Ready to Fly) cechuje średnia precyzja i czułość reakcji na wychyły drążków sterowych. Customy produkcji aiRPAS Machines także będące na wyposażeniu ośrodka cechuje duża precyzja, czułość i realizm sterowania. Podczas szkolenia loty na konstrukcjach RTF i custom odbywają się w cyklu mieszanym.

logo2

Obserwuj nas

© 2017 aiRPAS

0